Sussex Hockey Association
Public Area
Next Week's Fixtures/Appointments
Sussex Hockey Association
Sussex Hockey Association
Public Area
Next Week's Fixtures/Appointments
Appointments that have changed are shown with the person's name struck out. Indoor matches are shown in purple. Appointments from other Associations are shown in grey.
Saturday 25th January 2020
Men - London League Vets Division 1
16:30
East Grinstead Vets v Tulse Hill & Dulwich Artillery
East Grinstead Vets v Tulse Hill & Dulwich Artillery

@ East Grinstead HC
Will Chetwood, Malcolm Wain (umpires)
Men - Kent/Sussex Regional 1
13:30
Brighton & Hove 2 v Ashford (Kent)
Brighton & Hove 2 v Ashford (Kent)

@ Blatchington Mill School
Richard Gibson-Brown, Mark Lester (umpires)
13:00
Worthing v Maidstone
Worthing v Maidstone

@ Angmering School
Peter Behrens, John Moss (umpires)
Men - Kent/Sussex Regional 2
12:00
Crawley v Folkestone Optimist 2
Crawley v Folkestone Optimist 2

@ Hazelwick School
Nigel Cannon, Neil Skates (umpires)
12:30
Hailsham v Herne Bay
Hailsham v Herne Bay

@ Hailsham Community College
Andy Brookes, Keith Rogers (umpires)
Men - Sussex Division 1
11:30
Brighton & Hove 4 v Middleton
Brighton & Hove 4 v Middleton

@ Blatchington Mill School
Geoff Laker, Ken Veness (umpires)
15:00
Eastbourne 3 v Brighton & Hove 3
Eastbourne 3 v Brighton & Hove 3

@ Eastbourne H.C. - The Saffrons
Glyn Crees, Paul Shackman (umpires)
11:30
Horsham 2 v Lewes 3
Horsham 2 v Lewes 3

@ Christ's Hospital School
Edward Cade, James Evans (umpires)
13:30
Lewes 2 v Crowborough
Lewes 2 v Crowborough

@ Southdown Club
Nigel Budden, Roger Dear (umpires)
13:30
South Saxons 2 v Horsham 3
South Saxons 2 v Horsham 3

@ Horntye Park Sports Centre
Mike Acott, Alan Bray (umpires)
14:30
Worthing 3 v Worthing 2
Worthing 3 v Worthing 2

@ Angmering School
Will Miles, Dave Shields (umpires)
Men - Sussex Open League Division 2
10:30
East Grinstead 3 v Brighton & Hove 5
East Grinstead 3 v Brighton & Hove 5

@ East Grinstead HC
15:00
Lewes 4 v Crawley 2
Lewes 4 v Crawley 2

@ Sussex University
13:30
Mid Sussex 2 v Eastbourne 4
Mid Sussex 2 v Eastbourne 4

@ St. Paul's School
12:00
South Saxons 3 v Crawley 3
South Saxons 3 v Crawley 3

@ Horntye Park Sports Centre
15:00
St. Francis v Hailsham 2
St. Francis v Hailsham 2

@ Triangle Leisure Centre
16:00
Worthing 5 v Worthing 4
Worthing 5 v Worthing 4

@ Angmering School
Men - Sussex Open League Division 3
14:30
Brighton & Hove 6 v East Grinstead 4
Brighton & Hove 6 v East Grinstead 4

@ Blatchington Mill School
12:00
Chichester 4 v South Saxons 4
Chichester 4 v South Saxons 4

@ Chichester Technical College
13:30
Crowborough 2 v St. Francis 2
Crowborough 2 v St. Francis 2

@ Beacon Community College
10:00
Horsham 4 v Lewes 5
Horsham 4 v Lewes 5

@ Christ's Hospital School
14:00
Middleton 2 v Mid Sussex 3
Middleton 2 v Mid Sussex 3

@ The Littlehampton Academy
13:30
Southwick 2 v Littlehampton
Southwick 2 v Littlehampton

@ Steyning Grammar School
Men - Sussex Open League Division 4
16:30
Brighton & Hove 8 v Eastbourne 5
Brighton & Hove 8 v Eastbourne 5

@ Blatchington Mill School
13:30
Crawley 4 v Chichester 5
Crawley 4 v Chichester 5

@ Hazelwick School
12:00
East Grinstead 5 v Brighton & Hove 7
East Grinstead 5 v Brighton & Hove 7

@ East Grinstead HC
15:00
Lewes 6 v Crowborough 3
Lewes 6 v Crowborough 3

@ Southdown Club
10:30
St. Francis 3 v Worthing 6
St. Francis 3 v Worthing 6

@ St. Paul's School
Men - Sussex Boys Development League
15:00
Brighton & Hove Flippers v Mid Sussex Colts
Brighton & Hove Flippers v Mid Sussex Colts

@ Blatchington Mill School
15:00
Crawley Hawks v South Saxons Warriors
Crawley Hawks v South Saxons Warriors

@ Hazelwick School
12:00
Crowborough Crows v Eastbourne Kestrels
Crowborough Crows v Eastbourne Kestrels

@ Beacon Community College
16:00
East Grinstead Badgers v Lewes Lions
East Grinstead Badgers v Lewes Lions

@ Lingfield College
14:30
Horsham Hotshots v Hailsham Millers
Horsham Hotshots v Hailsham Millers

@ Christ's Hospital School
16:00
Horsham Hotsticks v Worthing Wolves
Horsham Hotsticks v Worthing Wolves

@ Christ's Hospital School
15:00
St. Francis Leprechauns v South Saxons Arrows
St. Francis Leprechauns v South Saxons Arrows

@ St. Paul's School
Women - South Womens League Division 3B
14:00
Hailsham v Old Georgians
Hailsham v Old Georgians

@ Hailsham Community College
Tim Clay, Andrew Hough (umpires)
Women - Sussex Ladies Premier League
12:00
Brighton & Hove 2 v Brighton & Hove 3
Brighton & Hove 2 v Brighton & Hove 3

@ Blatchington Mill School
Marie Jarvis, Julia Shorrocks (umpires)
10:30
Burgess Hill v Horsham 3
Burgess Hill v Horsham 3

@ Triangle Leisure Centre
Dorieke Mathilde Grijseels, Nicole Ouzman (umpires)
10:30
Crawley v South Saxons
Crawley v South Saxons

@ Hazelwick School
Barry Holmes, Helen Prinsloo (umpires)
11:45
Eastbourne 1a v Chichester
Eastbourne 1a v Chichester

@ Eastbourne H.C. - The Saffrons
Max Coles, Stephen Jenner (umpires)
11:45
Lewes 2 v Mid Sussex
Lewes 2 v Mid Sussex

@ Southdown Club
Alan Brundle, Robin Lush (umpires)
12:15
Middleton v East Grinstead 3
Middleton v East Grinstead 3

@ The Littlehampton Academy
John Beales, John Procter (umpires) Richard Atkinson (assessor)
Women - Sussex Ladies League Division 1
10:30
Brighton & Hove 4 v Brighton & Hove 5
Brighton & Hove 4 v Brighton & Hove 5

@ Blatchington Mill School
13:30
Chichester 2 v Horsham 4
Chichester 2 v Horsham 4

@ Chichester Technical College
10:15
Eastbourne 2 v Worthing
Eastbourne 2 v Worthing

@ Eastbourne H.C. - The Saffrons
10:30
Honeybees v Burgess Hill 2
Honeybees v Burgess Hill 2

@ Sussex University
10:15
Lewes 3 v Southwick
Lewes 3 v Southwick

@ Southdown Club
10:30
South Saxons 2 v Crowborough
South Saxons 2 v Crowborough

@ Horntye Park Sports Centre
Women - Sussex Ladies League Division 2
16:00
Brighton & Hove 6 v Burgess Hill 3
Brighton & Hove 6 v Burgess Hill 3

@ Blatchington Mill School
15:00
East Grinstead 4 v Hailsham 2
East Grinstead 4 v Hailsham 2

@ East Grinstead HC
13:00
Horsham 5 v Chichester 3
Horsham 5 v Chichester 3

@ Christ's Hospital School
12:00
Mid Sussex 2 v Chichester Centurions
Mid Sussex 2 v Chichester Centurions

@ St. Paul's School
10:30
South Downs v Eastbourne 4
South Downs v Eastbourne 4

@ Steyning Grammar School
10:00
Worthing 2 v Eastbourne 3
Worthing 2 v Eastbourne 3

@ Angmering School
Women - Sussex Ladies League Division 3
10:00
Brighton & Hove 8 v South Downs 2
Brighton & Hove 8 v South Downs 2

@ Blatchington Mill School
12:00
Burgess Hill 4 v Brighton & Hove 7
Burgess Hill 4 v Brighton & Hove 7

@ Triangle Leisure Centre
16:30
Burgess Hill 5 v Penguin
Burgess Hill 5 v Penguin

@ Triangle Leisure Centre
10:30
Crowborough 2 v Middleton 2
Crowborough 2 v Middleton 2

@ Beacon Community College
12:00
Southwick 2 v Lewes 4
Southwick 2 v Lewes 4

@ Steyning Grammar School
Women - Sussex Girls Development League
13:00
Brighton & Hove Starlings v Crowborough Blackbirds
Brighton & Hove Starlings v Crowborough Blackbirds

@ Blatchington Mill School
15:00
Chichester Canons v East Grinstead Bluebirds
Chichester Canons v East Grinstead Bluebirds

@ Chichester Technical College
16:30
Eastbourne Owlets v Worthing Llamas
Eastbourne Owlets v Worthing Llamas

@ Eastbourne H.C. - The Saffrons
16:30
Lewes Lionesses v Brighton & Hove Gulls
Lewes Lionesses v Brighton & Hove Gulls

@ Southdown Club
13:30
Mid Sussex Fillies v Eastbourne Chicks
Mid Sussex Fillies v Eastbourne Chicks

@ Triangle Leisure Centre
15:00
South Downs Skylarks v Burgess Hill Ambers
South Downs Skylarks v Burgess Hill Ambers

@ Steyning Grammar School
15:00
South Saxons Bows v Horsham Hotstars
South Saxons Bows v Horsham Hotstars

@ Horntye Park Sports Centre