Sussex Hockey Association
Public Area
Fixtures and Appointments Report
Appointments Only, for the Future Only, for Both Men and Women
Sussex Hockey Association
Sussex Hockey Association
Public Area
Fixtures and Appointments Report
Appointments Only, for the Future Only, for Both Men and Women
Appointments that have changed are shown with the person's name struck out. Indoor matches are shown in purple. Appointments from other Associations are shown in grey.
Where the venue is shown in blue, click on the venue to open a new page with a map.
Saturday 3rd October 2020
Men - London League Masters (Over 40s) Division 1
16:30
East Grinstead Vets v Reading Rustlers
East Grinstead Vets v Reading Rustlers

@ East Grinstead HC
Alan Bray, Geoff Laker (umpires)
Men - Kent/Sussex Regional 1
13:30
Brighton & Hove 2 v Ashford (Kent)
Brighton & Hove 2 v Ashford (Kent)

@ Blatchington Mill School
Mark Hollis, Mark Lester (umpires)
13:00
Worthing v Kings & Alleyns
Worthing v Kings & Alleyns

@ Angmering School
Roger Dear, Stuart McConachie (umpires)
Men - Kent/Sussex Regional 2
12:00
Crawley v Maidstone
Crawley v Maidstone

@ Hazelwick School
Paul Shackman, Malcolm Wain (umpires) Trevor Burchell (assessor)
15:00
Lewes 2 v Hailsham
Lewes 2 v Hailsham

@ Southdown Club
Paul Shackman, Malcolm Wain (umpires)
13:30
Southwick v Eastbourne 2
Southwick v Eastbourne 2

@ Steyning Grammar School
Alan Bray, John Moss (umpires)
Men - Hampshire/Surrey Regional 2
13:30
Chichester 2 v London Edwardians 2
Chichester 2 v London Edwardians 2

@ Chichester Technical College
Glyn Crees, Neil Skates (umpires)
Men - Sussex Division 1
15:00
Brighton & Hove 4 v Middleton
Brighton & Hove 4 v Middleton

@ Blatchington Mill School
Mark Hollis, Mark Lester (umpires)
13:10
Crowborough v Worthing 2
Crowborough v Worthing 2

@ Lingfield College
Jeremy Bunday, Duncan Wood-Allum (umpires)
13:00
East Grinstead 3 v Brighton & Hove 3
East Grinstead 3 v Brighton & Hove 3

@ East Grinstead HC
Geoff Laker, Ken Veness (umpires)
13:30
Eastbourne 3 v Horsham 3
Eastbourne 3 v Horsham 3

@ Beresford Eastbourne College
Edward Cade, Ian Forshaw (umpires)
13:00
Horsham 2 v Lewes 3
Horsham 2 v Lewes 3

@ Christ's Hospital School
James Evans, Dave Shields (umpires)
13:30
South Saxons 2 v Crawley 2
South Saxons 2 v Crawley 2

@ Horntye Park Sports Centre
Max Coles, James Jephcott (umpires)
Women - South Womens League Division 3B
11:30
Horsham 2 v Haslemere
Horsham 2 v Haslemere

@ Christ's Hospital School
Alan Brundle, Robin Lush (umpires)
13:15
Lewes v Southampton
Lewes v Southampton

@ Southdown Club
Sue Crake, Gaynor Grout (umpires) Richard Atkinson (assessor)
Women - Sussex Ladies Premier League
13:00
Brighton & Hove 3 v Eastbourne 1a
Brighton & Hove 3 v Eastbourne 1a

@ Blatchington Mill School
Kim Morris, Stephanie White (umpires)
10:30
Crawley v East Grinstead 3
Crawley v East Grinstead 3

@ Hazelwick School
Barry Holmes, Marie Jarvis (umpires)
10:15
Eastbourne 2 v Lewes 2
Eastbourne 2 v Lewes 2

@ Eastbourne H.C. - The Saffrons
John Beales, Gaynor Grout (umpires)
15:20
Hailsham v Burgess Hill
Hailsham v Burgess Hill

@ Triangle Leisure Centre
John Procter, Gordon Young (umpires)
10:00
Horsham 3 v Crowborough
Horsham 3 v Crowborough

@ Christ's Hospital School
Alan Brundle, Robin Lush (umpires)
12:00
South Saxons v Chichester
South Saxons v Chichester

@ Horntye Park Sports Centre
Max Coles, James Jephcott (umpires)
Saturday 10th October 2020
Men - London League Masters (Over 40s) Division 1
14:30
East Grinstead Vets v Wimbledon Masters
East Grinstead Vets v Wimbledon Masters

@ East Grinstead HC
Glyn Crees, Mark Lester (umpires)
Men - Kent/Sussex Regional 1
11:30
Horsham v Ashford (Kent)
Horsham v Ashford (Kent)

@ Christ's Hospital School
Glyn Crees, John Moss (umpires)
13:30
South Saxons v Burnt Ash
South Saxons v Burnt Ash

@ Horntye Park Sports Centre
Roger Dear, Stuart McConachie (umpires)
Men - Kent/Sussex Regional 2
14:35
Hailsham v Eastbourne 2
Hailsham v Eastbourne 2

@ Sussex University
Jeremy Bunday, Neil Skates (umpires)
13:15
Lewes 2 v Belvedere and Bexleyheath
Lewes 2 v Belvedere and Bexleyheath

@ Southdown Club
Keith Rogers, Duncan Wood-Allum (umpires)
13:30
Mid Sussex v Crawley
Mid Sussex v Crawley

@ St. Paul's School
Martin Lewis, Paul Shackman (umpires) Trevor Burchell (assessor)
Men - Hampshire Division 2
15:00
Chichester 3 v Fleet & Ewshot
Chichester 3 v Fleet & Ewshot

@ Chichester Technical College
Dave Shields, Ken Veness (umpires)
Men - Sussex Division 1
14:30
Brighton & Hove 3 v South Saxons 2
Brighton & Hove 3 v South Saxons 2

@ Blatchington Mill School
Geoff Laker, Malcolm Wain (umpires)
12:00
Crawley 2 v Crowborough
Crawley 2 v Crowborough

@ Hazelwick School
Ian Forshaw, Mark Lester (umpires)
13:30
Eastbourne 3 v East Grinstead 3
Eastbourne 3 v East Grinstead 3

@ Beresford Eastbourne College
Alan Bray, James Evans (umpires)
10:00
Horsham 3 v Lewes 3
Horsham 3 v Lewes 3

@ Christ's Hospital School
Martin Lewis, Paul Shackman (umpires)
13:45
Middleton v Horsham 2
Middleton v Horsham 2

@ Chichester University
Will Aldous, James Jephcott (umpires)
14:30
Worthing 2 v Brighton & Hove 4
Worthing 2 v Brighton & Hove 4

@ Angmering School
Mike Acott, John Moss, Edward Cade (umpires)
Women - South Womens League Division 3B
13:30
Brighton & Hove 2 v Horsham 2
Brighton & Hove 2 v Horsham 2

@ Blatchington Mill School
Alan Brundle, Gaynor Grout (umpires)
Women - Sussex Ladies Premier League
10:15
Burgess Hill v Brighton & Hove 3
Burgess Hill v Brighton & Hove 3

@ Triangle Leisure Centre
Julie Bradshaw, Alan Brundle (umpires) Richard Atkinson (assessor)
10:30
Crawley v Eastbourne 2
Crawley v Eastbourne 2

@ Hazelwick School
Sue Crake, Gaynor Grout (umpires)
13:10
Crowborough v Hailsham
Crowborough v Hailsham

@ Lingfield College
Max Coles, Gordon Young (umpires)
11:30
East Grinstead 3 v Chichester
East Grinstead 3 v Chichester

@ East Grinstead HC
John Procter, Stephanie White (umpires)
13:30
Eastbourne 1a v South Saxons
Eastbourne 1a v South Saxons

@ Eastbourne H.C. - The Saffrons
Barry Holmes, Robin Lush (umpires)
15:00
Lewes 2 v Horsham 3
Lewes 2 v Horsham 3

@ Southdown Club
Marie Jarvis, Julia Shorrocks (umpires)
Saturday 17th October 2020
Men - London League Premier Division
16:00
East Grinstead 2 v Indian Gymkhana 2
East Grinstead 2 v Indian Gymkhana 2

@ East Grinstead HC
Glyn Crees, John Moss (umpires)
Men - Kent/Sussex Regional 1
13:30
Brighton & Hove 2 v South Saxons
Brighton & Hove 2 v South Saxons

@ Blatchington Mill School
Keith Rogers, Dave Shields (umpires)
13:00
Worthing v Gore Court
Worthing v Gore Court

@ Angmering School
Andy Brookes, Stuart McConachie (umpires)
Men - Kent/Sussex Regional 2
12:00
Crawley v Canterbury 3
Crawley v Canterbury 3

@ Hazelwick School
Roger Dear, Duncan Wood-Allum (umpires)
13:30
Eastbourne 2 v Blackheath & Old Elthamians 2
Eastbourne 2 v Blackheath & Old Elthamians 2

@ Eastbourne H.C. - The Saffrons
Mark Hollis, Mark Lester (umpires)
13:30
Southwick v Maidstone
Southwick v Maidstone

@ Steyning Grammar School
Jeremy Bunday, Malcolm Wain (umpires)
Men - Hampshire/Surrey Regional 2
15:00
Chichester 2 v Wanderers 2
Chichester 2 v Wanderers 2

@ Chichester Technical College
Alan Bray, Paul Shackman (umpires) Trevor Burchell (assessor)
Men - Sussex Division 1
13:00
Brighton & Hove 4 v Crawley 2
Brighton & Hove 4 v Crawley 2

@ Blatchington Mill School
James Evans, Ken Veness (umpires)
13:10
Crowborough v Brighton & Hove 3
Crowborough v Brighton & Hove 3

@ Lingfield College
James Jephcott, Neil Skates (umpires)
13:00
East Grinstead 3 v Horsham 3
East Grinstead 3 v Horsham 3

@ East Grinstead HC
Glyn Crees, John Moss (umpires)
15:00
Horsham 2 v Worthing 2
Horsham 2 v Worthing 2

@ Christ's Hospital School
Will Aldous, Geoff Laker (umpires)
11:30
Lewes 3 v Middleton
Lewes 3 v Middleton

@ Southdown Club
Steve Cursons, Will Miles (umpires)
13:30
South Saxons 2 v Eastbourne 3
South Saxons 2 v Eastbourne 3

@ Horntye Park Sports Centre
Alan Brundle, Ian Forshaw (umpires)
Women - South Womens League Division 3B
11:30
Horsham 2 v Oxted
Horsham 2 v Oxted

@ Christ's Hospital School
Max Coles, Martin Lewis (umpires)
13:15
Lewes v Brighton & Hove 2
Lewes v Brighton & Hove 2

@ Southdown Club
Gaynor Grout, Andrew Hough (umpires)
Women - Sussex Ladies Premier League
11:30
Brighton & Hove 3 v Crowborough
Brighton & Hove 3 v Crowborough

@ Blatchington Mill School
Kathy Sealy, Gordon Young (umpires)
13:30
Chichester v Eastbourne 1a
Chichester v Eastbourne 1a

@ Chichester Technical College
Sue Crake, Marie Jarvis (umpires) Kim Morris (umpire coach)
15:00
Eastbourne 2 v East Grinstead 3
Eastbourne 2 v East Grinstead 3

@ Eastbourne H.C. - The Saffrons
Barry Holmes, Helen Prinsloo (umpires)
12:35
Hailsham v Lewes 2
Hailsham v Lewes 2

@ Sussex University
Robin Lush, John Procter (umpires)
10:00
Horsham 3 v Crawley
Horsham 3 v Crawley

@ Christ's Hospital School
John Beales, CJ White (umpires)
12:00
South Saxons v Burgess Hill
South Saxons v Burgess Hill

@ Horntye Park Sports Centre
Alan Brundle, Nicole Ouzman (umpires)